Blog Fikirleri En Populer 20 Blog Konuları

Blog Fikirleri En Populer 20 Blog Konuları

İnternette bir bloga sahip olmak isteyenlerin en çok zorlandığı blog fikirleri yani hangi konuda blog açabileceği en populer açılacak blog konuları hakkında ki yazımızdan sonra zorlanmış olduğu bu alanda bir nebzede olsun açacağı blog konusuna karar verebileceği görüşündeyim.

Blog sahibi olarak kendini ifade ederek online internet ortamında iz bırakmak blog açarak internette kişilere faydalı olabilecek bir bloğunuz olsun istiyor fakat açacağımız blog konusu hakkında hiç bir fikriniz yok mu?

Blog yazarı olmak isteyen kişilerin aslında çoğunda yazacağı bir çok fikri bulunur.Bu fikirler arasın da bloğun da yazdığı yazılar ile kişilere değer katmak aradıkları bir sorunun tantımını çöüzümünü bloğunda yazmak,internette ürünler tanıtıp bu ürünleri satmak kısacası kendi bilgilerini ve çok iyi bildikleri tecrübeleri paylaşmak gibi bir kaç nedeni olabilmektedir.

Blog açmak isteyenler yalnız yazı içerik paylaşarak bloğuna gelecek olan kişilerin ilgisini çekmesi mümkün değildir.Açacağınız blog da belirli ve faydalı konulara yer vererek ziyaretçilerinizi bloğunuzda tutabilirsiniz.

İnternette blog yazarlığı yapacakların nasıl bir getirileri kazançları olduğunu zaten bir çoğumuz biliyoruz.Blogların asıl açılma amacı para kazanma üzerine olduğunu biliyoruz değil mi.?Fakat en çok zorlanılan blog açma konuları hangi konuda blog açacağınıza karar verememek sizleri zorluyor eminim.İşte böyle düşünen kişiler için bir birinden güzel ve değerli blog fikirleri vermek için bu yazımı yazıyorum.

Blog açmayı düşünen herkezin bir yapabileceği alan vardır bu yüzden blog açma fikrinizi ertelemeyin.Blog açmaya başlayıp sevdiğiniz bir konu üzerinde yazmaya başlayın.Milyonlarca internet kullanıcısı’nın olduğunu düşünecek olursak başarılı olmak sizin için hiçte zor olmayacaktır.

Blogunuz ile yapacağınız başarılı olacağınız çok fazla imkan var.Bloğunuzu açtıktan sonra yapacağınız çalışmalar,vereceğiniz emekler etkili yazı bilgileriniz sayesinde diğer rakiplerinizi sollayıp bloğunuz hak etmiş olduğu noktaya geldiğinde bloğunuza vermiş olduğunuz emeğin karşılığını alabileceğiniz bir çok imkan kapı size açılacaktır.

Bloğunuza yaptığınız çalışmaların meyvesini zamanı geldiğinde toplayıp yemek için hiç bir engeliniz kalmayacak.İsterseniz gelin şimdi en populer açılacak blog konuları‘nı öğrenelim ve sizlerinde açacağınız blogun hangi alanda olabileceğini öğretecek bir birinden değerli blog fikirleri‘ne bakalım.


En İyi Blog Fikirleri Blog Konuları

1:  Kişisel Blog en fazla açılan bloglar arasında yer almaktadır.Kişisel bloglar bir çok konuda inernette kişilere bilgi sunarken kişisel blogların çoğunluğu kendilerini internette ifade etmek,günlük yaşantılarını blogların da yazmak ve para kazanmak için tercih sebebidir.

2: Alış Veriş Bloğu İnternette alış verişin yaygın olması sürekli bir şeylerin aranıp satın alındığı internet ortamında yeme,içme,moda,ürünler gibi tanıtım yazıları ile açacağınız bir blog alış veriş bloğu olarak size büyük getiri imkanları sunabilir.

3: Tatil Bloğu Hem Yurt içi hemde Yurt dışı tatil bölgeleri tanıtım bloğu açarak bu sayede reklamlar ve bilet satışları ve yazılarınızı keşfeden bir çok firma reklamlarını bloğunuzda yayınlayıp kazanç elde etmeniz mümkündür.

4:Film Bloğu Açmak:Sürekli izlediğimiz yeni film ve diziler üzerine tanıtım blogları açabilirsiniz.Sevdiğimiz filmler ve diziler üzerine kaliteli bir tanıtım bloğu açarak bloğunuzu takip eden kişiler ile oldukça keyifli sohbet muhabbetler yapmanızı bir çok kişi ile tanışmanızı film hakkında hemen hemen hepimizin internette araştırma yaptığı günümüzde bu tür blog açma fikri en iyi fikirdir bana göre.

5: Teknoloji Bloğu:Tekknoloji blogları en fazla aranıp takip edilen bloglar arasında yer almaktadır.Fakat en populer açılacak blog konusu olmasına rağmen bu alanda bilgisi olmayanların açtığı bloglar pek başarılı olmamaktadır.

Teknoloji bloğu eğer teknoloji hakkında bilginiz var ve yazacak konular bulursanız tavsiyemdir.Oldukça fazla takip edilen teknoloji bloğu olduğundan yabancı blog sitelerini takip edip en taze yeni bilgileri ziyaretçiletinize ulaştırabilirseniz bir adım önde olabilirsiniz.

6: Moda Bloğu:Evet bu tür bloglar oldukça rağbette modayı takip edenlere hitap edebileceğiniz güzel bir kategori moda blogu’dur.Blog fikirleri moda alanında faydalı bilgiler verecek bir blog en güzel tavsiyeler ile takip edilmenizi ve bir çok kişiye hitap edersiniz.

7: Vücut Geliştirme Bloğu:Artık insanların en fazla ilgilendiği sağlık ve vücutlarını geliştirme sporları hakkında bir blog açabilirsiniz.Çok büyük bir kitle sizin bu tür bilgilerinizi bekliyor.

8: Arabalar Bloğu:Arabalara kimin ilgisi yok ki?Çoğumuz arabaları sever ve bu yönde aramalar yaparız.Araba meraklılarına bir blog açıp yazacağınız yazılar ile çok büyük bir kitleye hitap edebilirsiniz.

9:Zayıflama Bloğu:Kilolu olan kişiler sağlıklı zayıflama arayışları içinde oldukları için blog fikirleri arasında bu alanda bilginiz var ise açmanızı tavsiye edeceğimiz blog kategorisinde yer almaktadır.

10:Erkek Bloğu:İnternette bir çok kadın bloğu yayın yapmakta neden erkekler için bir blog olmasın erkek bakımı ile alakalı açacağınız bir blog patlama yapabilir.

11:Kadın Güzellik Bloğu:Kendilerine özen gösteren kadın bakım ve güzellik asla ölmeyecek bir konu olduğu için özellikle bayanların açarak kadın,güzellil,bakım hakkında yazacakları tanıtım yazıları ile istediğiniz seviyelere çıkmanıza yardımcı olacak güzel bir konudur.

12:Yemek Tarifleri Bloğu:Ev kadınlarana hitap eden yemek tarifleri,tatlı gibi konularda tanıtım yazıları yaparak milyonlarca kişiye lezzetli yemek ve tatlı tarifleri sunarak çok fazla takipçi kitlesi sahibi olması blog fikirleri arasında en fazla rağbet görebilecek tarif bloğu açmanızı eğer bu konuda ben iyiyim diyorsanız tavsiyemiz.

13:Hayvanlar Bloğu:Hayvan severler için güzel bir konu hayvan besleme bakım eğitim gibi konularda açacağınız bir blog sizi çok fazla kesimin takip edeceği bir blogcu olmanızı sağlayabilir.Çoğumuzun evindede beslediğimiz Köpek,Kedi,Kuş hakkında bilgiler yazabilirsiniz.

14:Spor Bloğu:Blog fikirleri arasında en iyi kategorilerden biri spor bloğu açmak diyebiliriz.Çalışan kesimler pek fazla boş vakitleri olmayıp spor fitness yapmak isteyen kişiler için bu alanda açacağınız bir blog pratik bilgiler vermeniz durumunda oldukça fazla kitleye ulaşıp bloğunuzun büyümesini sağlamak mümkün.

15:Nasıl Yapılır Bloğu:Son yıllarda en çok aranan kelimelerin başında gelen nasıl yapılır?Bu alanda açacağınız blog ile doğru bilgiler ile bloğunuzun takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

16:Liste Bloğu:Son zamanlarda en çok ragbet gören bir konu olan liste blogları liste içeriklerini barındıran bir blog kurabilirsiniz.Kişiler için yararlı araç,kitap ve ya bunlara benzer konular da benzer yazılar yazabilirsiniz.

17:Yabancı Dil Öğretme Bloğu:Yabancı dil bilginiz var ve bu alanda kendini çok  iyi hisseden kişiler yada yabancı dil derse veren öğretmenler bilgilerinizi internette değerlendirerek yabancı dil öğrenmek isteyenler için bir blog açabilirsiniz.

18: İş Fikirleri Bloğu:İnternette uzun yıllardır ek iş yapmak isteyenler için verilecek bilgiler en populer blog konuları arasında yer alıyor.Artık ikinci bir gelir kaynağı için ek gelir kazanmak isteyen kişilere faydalı bilgiler verebileceğiniz bir blog önemli bir noktaya ulaşabilir.

19:Çocuk Bakımı Eğitimi Bloğu:Çocuk bakımı bloğu internette kişilere değer katacak bir blog türüdür.Malesef bir çok aile devamlı bir danışmana gidemeyebiliyor.Çocuk bakımı ve eğitimi hakkında gerçekten çok iyi derecede bilginiz varsa bu alanda bir blog açıp ailelere fatdalı bilgiler verebilirsiniz.

20:Müzik Bloğu:Evet müzik kim dinlemez ki?Bu alan ömür boyu devam edip sürecek bir alan lması nedeniyle bir müzk bloğu açabilirsiniz.Müzik dinleycisinin internette çoklukta olduğunu düşünürsek etkili bir blog kategorisinde bu tür bloga yer vermemek olmazdı.

Sizler için derleğimiz blog fikirleri yazımızda en populer 20 blog konusu‘na değindik.Sizde çok iyi bildiğiniz bir alanda blog açıp populer olabilirsiniz.Blog açmayı bilmiyor bunun zor ve zahmetli olduğunu ve büyük bir sermaye gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz.

Fakat yanılıyorsunuz bir blog kurmak aslında çok basit olup fazla bir maliyet gerektirmez.Hiç bir bilginiz olmasa dahi kısa bir süre içinde nasıl blog kurarsınız bunu da düşündük işte blog kurulumunu adım adım öğrenmek için Profesyonel Blog Nasıl Kurulur?Yazımızı okumanızı tavsiye ederim.Hemen bloğunuzu kurup yayınlamak sizin için çok basit olacaktır.

Seo uyumlu Profesyonel Temalar

Bu yazımızı begendiyseniz blog altına yorumunuzu yazabilir yazımızı paylaşıp daha fazla kişi yada arkadaşınızın okumasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Blog İle Nasıl Para Kazanılır

Önceki İçerikProfesyonel Blog Nasıl Kurulur
Sonraki İçerikİnternetten Para Kazanma Kursu
2009 yılından beri blog yazarlığı yapmakta olup onedioweb.com bloğumu yazmayı paylaşmayı sevdiğim için açmış bulunmaktayım.internette sizlere en güncel bilgileri ve yararlı olacak tanıtım yazılarımız ile Onedioweb kişisel bloğumuz istediğim ve siz değerli okuyucularımın istediği gibi bir blog olana kadar devam edecektir.

Yorum Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here